بلاگ

پنجره آلومینیومی دوجداره + مزایا و قیمت

پنجره های آلومینیومی دوجداره نوعی از پنجره های مدرن هستند که نسبت به درب و پنجره های یو پی وی سی محکم تر بوده و خاصیت عاق بندی دارند. از این نوع پنجره ها در ساختمان های تجاری و مسکونی به طور گسترده استفاده می شود. پنجره آلومینیومی دوجداره در اندازه های مشخص تولید شده و محدودیت سایز دارند؛ ولی به دلیل اینکه در این نوع پنجره یک پنل ظریف توانسته یک شیشه با وزن بالا را نگه دارد بسیار قابل توجه معماران قرار گرفته است. در ادامه به بررسی مزایا و عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی می پردازیم.

شیشه دوجداره چیست؟

شیشه دوجداره اساس پنجره های دوجداره آلومینیومی را تشکیل می دهد؛ در ساختار شیشه دوجداره، دو یا چند لایه شیشه به صورت موازی و در فاصله های مساوی از همدیگر قرار گرفته اند. این دو شیشه با استفاده از اسپیسر دور تا دور آن از یکدیگر جدا می شوند. شیشه دوجداره در پنجره دوجداره آلومینیومی به روش‌های گوناگون و با رعایت اصول مهندسی می تواند تا حد زیادی انتقال گرما را کاهش دهد و از اتلاف انرژی جلوگیری کند. لایه های هوای خشک بین دوجداره شیشه پنجره آلومینیومی محبوس می شود؛ این لایه هوا یک عایق طبیعی است که با یک پوشش فایبر گلاس قابل قیاس می باشد. همچنین شیشه دوجداره در پنجره آلومینیومی می تواند مثل عایق صوتی عمل کند و شدت صوت را تا حد 50 دسیبل کاهش داده و تا مرز 20 تا 30 دسیبل برساند.

 مزایای پنجره آلومینیومی دوجداره

پروفیل مورد استفاده در پنجره دوجداره آلومینیومی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و در عین حال استحکام بالا و وزن سبکی دارد. این پروفیل ها در برابر عوامل جوی و محیطی مقاومت زیادی دارند و با محیط زیست سازگار هستند. همچنین در طرح و رنگ های متنوعی تولید می شوند که بنا به سلیقه خود می توان رنگ دلخواه پروفیل پنجره دوجداره را خریداری کرد.

مزیت دیگر پنجره های آلومینیومی دوجداره، فریم آن‌ها است که از فریم های آهنی، چوبی و یو پی وی سی مقاوم‌تر است و قیمت کمتری نسبت به فریم های ساخته شده با متریال دیگر دارد. همچنین میزان انقباض و انبساط آلومینیوم این پنجره‌ها کمتر است. در بین انواع فلز، آلومینیوم سرعت بازیافت بیشتری دارد و بنابراین با محیط زیست سازگار می باشد.

پنجره دوجداره آلومینیومی نسبت به پنجره های آهنی سبک وزن و بادوام‌تر است و از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. از مزیت های این نوع پنجره دوجداره کاهش اتلاف انرژی ساختمان است که عمل جذب یا دفع حرارتی ساختمان را تا 60 درصد می توانند بهبود دهند. با توجه به وزن سبک پروفیل این پنجره ها نصب و اجرای این پنجره ها سریع و آسان انجام می شود.

پروفیل های پنجره آلومینیومی دوجداره انعطاف پذیری بالایی دارند؛ به طوری که امکان طراحی آن‌ها برای ساخت پنجره هایی با ابعاد و اندازه های دلخواه وجود دارد. این پنجره ها در برابر خوردگی مقاومت زیادی از خود نشان می دهند و به راحتی می توان آن‌ها را با یک اسفنج مرطوب تمیز کرد؛ بنابراین تعمیر و نگهداری پنجره دوجداره آلومینیوم بسیار راحت و آسان است.

عوامل تعیین کننده قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

آلومینیوم از رایج‌ترین فلزات مورد استفاده در ساخت پروفیل های در و پنجره است که به دلیل داشتن ویژگی های منحصربه فرد می تواند نسبت به پنجره های قدیمی و حتی پنجره های upvc و pvc عملکرد بهتری داشته باشد. پروفیل های آلومینیومی برای پنجره ها در مقایسه با پروفیل های یو پی وی سی فریم باریک تری دارند؛ بنابراین می تواند نور بیشتری از پنجره وارد فضای داخلی ساختمان شود. این نکته تاثیر زیادی در زیباسازی و نورگیری فضای داخلی منزل دارد.

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی تحت تاثیر عوامل مختلفی است که هر کدام از فاکتورها برای انتخاب دارای چند گزینه هستند؛ بنابراین با توجه به بودجه مدنظر می توان برای خرید و نصب و پنجره آلومینیومی دوجداره فاکتور خاصی را انتخاب کرد. مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت این پنجره‌ها شامل موارد زیر است:

 • محاسبه وزن آلومینیوم خالص مورد نیاز
 • قیمت پلی آمید استفاده شده در پنجره
 • محاسبه هزینه تولید پنجره
 • هزینه رنگ و آنادایز پنجره آلومینیومی
 • محاسبه قیمت یراق آلات پنجره
 • هزینه نصب و حمل و نقل پنجره
 • نوع شیشه استفاده شده در پنجره دو جداره
 • ابعاد دقیق پنجره مدنظر
 • تعداد بازشو و نوع یراق آلات مورد استفاده در پنجره
 • کیفیت تولید و ساخت پنجره آلومینیومی
 • کیفیت جوش نقاط مختلف پنجره
 • دستگاه های استفاده شده در ساخت
 • شکل کاربردی پروفیل پنجره
 • مدل پنجره دوجداره و نوع بازشو
 • برند تولید کننده پروفیل پنجره
 • کیفیت جنس مواد اولیه به کاررفته در ساخت
 • نوع سطح مقطع پنجره دوجداره
 • نوسانات قیمت ارز

نحوه محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی دوجداره

قیمت گذاری پنجره آلومینیومی دوجداره همانند پروفیل‌های آلومینیومی بر حسب کیلوگرم انجام می شود. در این روش پنجره بعد از ساخته شدن وزن شده و در قیمت روز پنجره آلومینیومی دوجداره ضرب می گردد. همچنین محاسبه قیمت یراق آلات و شیشه دوجداره بر حسب متر مربع بر اساس تعداد و اجرت نصب 10 درصد از کل مبلغ پروژه صورت می گیرد؛ در نهایت جمع تمام این موارد مبلغ کل خرید پنجره را شامل می شود.

نحوه ساخت پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی

برای ساخت پروفیل آلومینیوم در ابتدا ماده‌ای به نام بیلت آلومینیومی تحت فشار بالا و درجه حرارت مناسب قرار می گیرد؛ سپس در میان قالب‌های خاصی حرکت داده می شود تا به شکل و اندازه مدنظر در بیاید.

جمع بندی

پنجره آلومینیومی دوجداره از بهترین مدل‌های پنجره به شمار می رود که دارای بهترین عایق بین هوای سرد و گرم می باشد. این نوع پنجره را می توانید مطابق با نمای ساختمان و رنگ معماری ساختمان انتخاب کنید. در این مطلب با مزایا و کاربردهای پنجره آلومینیومی دوجداره آشنا شدیم و عوامل موثر بر قیمت این پنجره را مورد بررسی قرار دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *